Bilgisayardan İnstagram’a Fotoğraf Yüklemek

tarafından
10541
Bilgisayardan İnstagram’a Fotoğraf Yüklemek

İnstagram, mobil cihazlarına uygulanan bir sosyal medya olmaktadır. Mobil cihazlarından yapılan tüm işlemleri bilgisayarlar üzerinden yapılması pek tercih edilmese de bu uygulamaya bilgisayarlardan da fotoğraf yükleme desteği bulunmaktadır. Bilgisayardan ınstagram’a fotoğraf yükleme işlemlerinin bazı yöntemleri de bulunmaktadır. İlk olarak yapılması gereken yöntemlerden bir tanesi Android cihazlarında bulunan emulator’ü bulunan BlueStacks yöntemi ile instagram uygulamasını bilgisayarlarınıza çalıştırma imkanı sunmaktadır.

 

İlk öncelikle yapılması gereken işlemlerden biri olarak, BlueStacks uygulamasını indirmeniz ve daha sonrasında kurmanız gereklidir. Fakat dikkat edilmesi gereken bir konu olarak ‘App Store Access’ seçeneğinin etkin olmasına özen gösterilmelidir. Daha sonra sol tarafta gösterilen büyüteç simgesine tıkladıktan sonra uygulama arama ekranını açmanız gereklidir. Bu işlemlerin hemen ardından bilgisayarlarınıza ücretsiz olarak Gramblr indirmeniz ve daha sonrasında kurmanız gereklidir. Bu programın avantajı ise fotoğrafların bilgisayar üzerinden instagram’a fotoğraf atmasını sağlamaktadır. Fakat Gramblr programı fotoğraflarınızın kırpma işlemlerini sunmadığından dolayı bu işlemlerinin sizin yapmanız gereklidir. Gramblr programını yükledikten hemen sonra instagram’a bağlanmanız için giriş yapmanız gerekecektir.

 

Bunların ardından hemen sonra Gramblr penceresinde bulunan ‘Choose File’ yazısına tıkladıktan sonra kırpmak istediğiniz bir fotoğrafı dosyayı seçmeniz gereklidir. Bu işlemlerin hemen ardından ise ‘Upload’ düğmesine tıklamanız gereklidir. Bu yapılan işlemlerin ardından fotoğrafın altına yapılabilecek açıklamayı düzenledikten sonra ‘Save Caption’ yazısına tıklayarak işlemler gerçekleştirilecektir. Bazı kullanıcılar tarafından olumlu yorumlar alınmaktadır. Bu tavsiyeleri uygulamanız yararlı olacaktır.